Co zrobić, jeżeli nasze auto wpadnie do głębokiej wody

0
1413
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter
Co zrobić, jeżeli nasze auto wpadnie do głębokiej wody

Niech ta porada nigdy Wam się nie przyda. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony.

Czy wiesz, jak zachować się w sytuacji, gdy Twój samochód spadł z mostu do rzeki? Co zrobić, jeżeli nasze auto wpadnie do głębokiej wody? Nie musi być zresztą głęboka, żeby Twój samochód porwał nurt.

(Brian Tomlinson)

 

Przejrzyj plan działań już teraz – gdyby jednak doszło do takiego nieszczęścia, błyskawicznie podejmiesz odpowiednie działania.

Czy będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że wielu zapomina odpiąć pasy? A to jest pierwsza rzecz, którą musimy zrobić, gdy zrozumiemy, że nasz samochód tonie.

Kolejnym krokiem powinno być opuszczenie wszystkich szyb. Mimo że to może zabrzmieć nielogicznie, opuszczenie szyb w tonącym aucie pozwoli wyrównać ciśnienie wody w samochodzie i na zewnątrz. W przeciwnym razie już parę chwil później nie zdołasz otworzyć drzwi z powodu nadmiaru wywieranego przez wodę ciśnienia.

Co jednak zrobić, jeżeli nie da się otworzyć drzwi? Zamiast bezskutecznie próbować wybić przednią szybę, użyj dowolnego narzędzia do wybicia szyb w drzwiach.

I wreszcie ostatnia rzecz, której ignorowanie powoduje tyle wypadków śmiertelnych – najważniejszym zadaniem w tym momencie jest uratowanie życia – własnego oraz innych pasażerów, dlatego pozwól swoim gadżetom, dokumentom itd. spokojnie powtórzyć los Titanica.

[U.S. Army Survival Manual]