10 niezwykłych sposobów na wykorzystanie Twojej mikrofali

1
1789
Moduł sprawdzania pisowni OrphusWidzisz błąd na stronie? Zaznacz i kliknij Ctrl+Enter

Kuchenkę mikrofalową można wykorzystać na ogromną ilość sposobów, wykraczających poza banalne odgrzanie wczorajszej pizzy. Oto 10 sposobów na to, co można zrobić dzięki mikrofali.

1. Wyciśnij więcej soku z cytryny. Włóż cytrusy na 30 sekund do mikrofali – dzięki temu uzyskasz więcej soku.

2. Sterylizacja gąbek kuchennych. Wkładamy je na 2 minuty, by zabić wszystkie bakterie (upewnij się najpierw, że jest zwilżona).

10 niezwykłych sposobów na wykorzystanie Twojej mikrofali

3. DIY poduszka grzewcza. Wsyp do starej skarpety niegotowany ryż lub fasolkę. Włącz mikrofalę na 15 sekund, aż uzyskasz pożądaną temperaturę.

4. Suszymy świeżo zebrane zioła. Przemyj i wysusz zioła, a następnie połóż je na papierowym talerzu (temp. maks. przez 30 sek.)

5. Smażenie czosnku. Odetnij górną część i włóż go do małej glębokiej miski. Dodaj kropelkę oliwy. Nakryj plastikową pokrywką i gotuj przez 9-9,5 min w średniej temperaturze.

6. Zmiękcz cukier brązowy. Wkrop parę kropli wody na cukier brązowy (umieść go w plastikowym pojemniku) i podgrzewaj w średniej temp. przez 30-60 sekund.

7. Sterylizacja gruntu (pod młode nasiona). Rozprowadź cienką wartstwę gruntu na płaskiej tacce i podgrzewaj, aż zacznie dymić.

8. Farbowanie tkanin. Wymieszaj farbę z wodą i zanurz w roztworze swoje ubranie. Podgrzewaj przez 4 minuty, a następnie wypłucz.

9. Dekrystalizuj miód. Otwórz słój z miodem i podgrzewaj w średniej temperaturze przez 30-60 sekund.

10. Ogromna kredka świecowa z kilku starych. Recycling się kłania :) Wrzuć na małą blachę (UPD: nie może być metalowa!) do ciast resztki starych kredek. Zaskocz dziecko gigantyczną kolorową kredką.

[via]

  • „Wrzuć na małą blachę do ciast resztki starych kredek.” – pod warunkiem, że to nie będzie metalowa blacha